Taneční hudba historické Evropy 17. století (zobc. flétna)
Popis
Tanečná hudba historickej Európy 17. storočia je kolekcia desiatich skladieb pre zobcovú flautu a klavír. Skladby boli prepísané z tanečných motívov podľa starých rukopisov a zbierok zo 17. storočia., ktoré sa dochovali v niekoľkých významných rukopisoch a zborníkoch. Milan Ort, autor tohto titulu vybral jednotlivé tance z Vietorisovej tabulatúry (1660-1680), z Kájoniho kódexu (1634-1671) a Pestrého zborníka z Levoče (1621-1674) a napísal k týmto skladbám klavírne.
V zošite je uvedený odkaz, ktorý Vám umožní stiahnuť si do počítača demo nahrávky aj nahrávky klavírnych sprievodov vo formáte mp3. Nahrávky sú urobené z notačného programu, v ktorom boli skladby napísané. Audio (demo) súbory sú tu uvedené pre Vašu predstavu ako skladby znie a nahrávky klavírnych sprievodov je možné použiť na nácvik skladieb.
Milan Ort (*1955) vyštudoval hru na husle na Pražskom konzervatóriu. Bol členom radu folklórnych súborov a komorných orchestrov, kde pôsobil v sekcii prvých huslí alebo viol. Jeho kompozičná tvorba je zameraná na štylizáciu ľudovej hudby zo všetkých kútov sveta, najmä z oblasti Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. V ostatnej tvorbe sa venuje písaniu drobných sólových alebo komorných skladieb hlavne pre deti základných umeleckých škôl.
1. Corant - Vietorisova tabulatúra
2. Olach Tancz - Vietorisova tabulatúra
3. Klobucký Tanecz - Vietorisova tabulatúra
4. Chorea - Kájoniho kódex
5. Chorea Hungarica - Levočský Pestrý zborník
6. Corant - Vietorisova tabulatúra
7. Chorea - Levočský Pestrý zborník
8. Galiarda - Vietorisova tabulatúra
9. Lopatkowaný Tanecz - Vietorisova tabulatúra
10. Ötödik Tancz, Apor Lazar Tancz - Kájoniho kódex
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.